Sosyal Medya

Hemoroid Bitkisel Tedavi

Hemoroid Bitkisel Tedavi

Hemoroid Bitkisel Tedavi

Basur (hemoroid) rektum ve bağırsak arka kısmının şişmiş varisidir. Bu sağlık sorunu pelviste bulunan kan damarlarında, yüksek kan basıncın bir sonucu olarak meydana gelir ve bacak damarlarında ki variköz (varis) benzeri bir durum oluşturulur.

Hemoroid (basur) çok fazla baskı altında, iltihaplı kanın genişlemesi ile şişer ve ortaya çıkmaya başlar. Bu kan damarları zayıflar ve yüzeye çıkmaya başlar. Basur böylelikle erişkin hale gelir ve kaşıntı gibi belirtiler gösterir. Sonrasında patlayarak kanı iltihaplı şekilde dışarıya atar. Bir çok insan ilk defada ne olduğunu anlamaz ve iç kanamadan şüphelenir.

Peki basura ne iyi gelir? Basurun bitkisel tedavisi çözümü önerimiz olarak havuç yaprakları ile hazırlanan bir tarif vereceğiz.

Hemoroid/ basur oldukça sık rastlanan bir rahatsızlıktır ve oldukça ağrılı olabilir. Ancak hemoroid/basur hala ciddi bir sağlık sorunu olarak algılanmamaktadır.

Belirtileri Nelerdir

Kaşıntı ve batma

Kanama

Mukoza sıvısı (rektal bölgede)

Mukoza sıvısına bağlı kötü koku

Rektal bölgede ağrı

Bu sağlık sorununun üstesinden gelmek ve bitkisel basur tedavisine yardımcı olacak doğal bir tarifi sunacağız.

Havuç Yaprakları İle Basura Bitkisel Çözüm

Malzemeler

5 yemek kaşığı ince doğranmış havuç yaprakları

1 litre kaynamış su

Hazırlanışı

Basura yani hemoroide ne iyi gelir diye soruyorsanız burayı dikkatli okuyun. Bir sürahi ya da sığacak bir kap içine ince şekilde doğradığınız havuç yapraklarını koyun ve üzerine kaynamış suyu dökün. Hava almayacak şekilde kapatmanız gerekiyor kabı. Sonrasında hareket ettirmeden 1 saat kadar bu karışımı bekletin. Elde ettiğiniz çayı süzün ve bu şekilde tüketin.

Bu çayı günde 3 defa 1 fincan için. 6 ay boyunca düzenli olarak bu çayı tüketmeniz hem vücudunuzdan zararlı toksinleri,organizmaları ve materyalleri atacak hemde basura kesin çözüm olacaktır.

Ayrıca akşamları basur bölgenize soğuk ince rendelenmiş havuç uygulaması yaparsanız tedavi süreci hızlanacaktır.